Jabłka a uroda

Jabłka są remedium na kompleksy urodowe pań. Są świetnym dodatkiem do odchudzającej diety, ponieważ nie dość, że działają oczyszczająco, to stymulują pracę układy moczowego i wydalniczego, czyli w praktyce przyspieszają przemianę materii oraz powodują zejście nadmiaru wody zgromadzonego w ciele. To samo powoduje już sporo mniej na wadze i lepszą wizualnie talię. Jedno jabłko ma zaledwie pięćdziesiąt pięć kalorii, zatem nie powinien dziwić fakt, że jest zalecane na kolację, a w zasadzie zamiast sytej kolacji. Są nawet opracowane specjalne receptury diet bazujących na jabłkach jako podstawowym bądź i przez parę dni jedynym składniku.

Nie można jednak z jabłkami przesadzać,  ponieważ niekorzystnie wpływają na uzębienie, mając spore ilości arabski tłumacz cukrów. W ten sposób dochodzi częściej do przypadków pojawienia się w naszych zębach próchnicy, jaka nieleczona nie tylko uszkadza zęby, ale może prowadzić również do zaburzeń należytej pracy serca. Warto zatem po zjedzeniu jabłka umyć dokładnie zęby, ale też nie od razu po tym, jak połkniemy ostatni kęs, zaś należy nieco odczekać – najlepiej kwadrans, aż wróci nam właściwe Ph w jamie ustnej.

Jest to bardzo ważne, bowiem przy zaburzeniu ph przez zbyt gwałtowne umycie zębów  zaraz po schrupaniu jabłka, nasze szkliwo staje się bardzo miękkie. Na tyle jest ono miękkie, że może dojść do jego uszkodzenia.

Zobacz stronę autora: parapety białe konglomeratowe