Warzywa i owoce

Pomidory to następna kategoria warzyw, jakie są niesamowicie istotne w utrzymaniu zdrowej kondycji naszego organizmu. Są to rośliny psiankowate, jakie mają spore ilości likopenów. W ten sposób możliwe okazuje się przede wszystkim uniknięcie w ten sposób raka prostaty. Ponadto pomidory posiadają duże ilości witamin takich jak witamina A, B1, B2, C, PP oraz B6 a także mają wiele rozmaitych cennych dla organizmu składników mineralnych takich jak potas, fosfor, wapń, magnez oraz żelazo i sód.

CuAl10Ni5Fe4 style="text-align: justify">Nie dopuszczają do pojawienia się nowotworów w tym szyjki macicy czy też płuc oraz piersi. Znacząco zmniejszają ryzyko wystąpienia takowych komórek nowotworowych. W diecie warzywnej warto także podjada rzodkiewki. Są to cenne źródła witamin A, C, B1, B2, B6 oraz kwasu foliowego i kwasu pantotenowego. W nich znajduje się miedź, selen, sód, cynk, żelazo, fosfor, magnez. Stymuluje rzodkiewka należytą pracę układu trawiennego. Między  innymi przyczynia się do poprawy przebiegu procesów krwiotwórczych a także nie XBRL dopuszcza do powstawania zgagi, wręcz likwiduje ją oraz uniemożliwia pojawienie się przypadku za dużej ilości kwasów żołądkowych czy też niestrawności.

Nie jest to jednakże warzywo, które należy polecać każdemu. Powodem tego jest chociażby przypadek osób mających problemy zdrowotne z jelitami, przy wszelkich nieżytach rzodkiewka nie jest zalecana. Podobnie niewskazana jest rzodkiew także przy wrzodach dwunastnicy oraz wrzodach żołądka a także zapaleniach wątroby. Jeszcze co innego to warzywa kapustowate czyli inaczej mówiąc tak zwane warzywa krzyżowe. Jest ich setki rozmaitych odmian. Ogólnie mówi się o ponad 380  rodzajach i praktycznie 3700 gatunkach. Wśród najbardziej popularnych warto wyszczególnić rzeżuchę, kalafior, rzepę, brukselkę, brokuły, zieloną kapustę, rzepak. Są one bardzo zdrowe, ponieważ mają masę witaminy C, wiele w nich także polifenolii oraz antocyjanów i witaminy K a także manganu.

Wykazują działanie przeciwbakteryjne, nie dopuszczają do rozwoju raka piersi, jelita grubego czy też płuc oraz prostaty.

Zobacz stronę autora: Dystrybutor kosmetyków